20050317

Kaplica


Kilka dni temu Chmuras powiedział mi o kaplicy budowanej w centrum handlowym w Katowicach. Zainteresowało mnie to i trochę poczytałem na ten temat. Rzeczywiście, okazało się, że ma powstać kaplica w obecnie budowanym kompleksie Silesia City Center - centrum handlowo-rozrywkowo-usługowym.

"Nowością na polskim rynku będzie wybudowana na terenie centrum kaplica, która ma zaspokoić także potrzeby duchowe klientów centrum handlowego."
źródło: KLIKNIJ

Bardzo się z tego powodu ucieszyłem, bo uważam, że jest to świetna promocja kościoła, który jak widzimy idzie z duchem czasu. Skoro ludzie nie słuchają księży i robią zakupy w niedziele, to czemu nie nawracać ludzi w trakcie zakupów. Pomiędzy sklepami z bielizną, sprzętem RTV AGD i super promocją w TESCO zawsze znajdzie się czas na odwiedzenie kaplicy.
Taka kaplica, to całkiem nowa jakość. Człowiek nawrócony zaraz po wyjściu z kaplicy będzie mógł iść do multikina na "Pasję" albo "Ostatnie kuszenie Chrystusa" (może to zrobić w odwrotnej kolejności, bo jakie to ma znaczenie?).
Super pomysł.

Na początek proponuję hasło reklamowe "Silesia City - boskie zakupy", albo dla kaplicy: "wstąp do nas! KOMUNIA GRATIS!!!".
Masz inne pomysły?

Brak komentarzy: