20071104

drogi (i) Kopiec Wandy

Dziś natrafiłem na stronę , która jest zatytułowana "Konsultacje społeczne", a które dotyczą "opracowania dokumentacji projektowej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia dla zadania: Budowa drogi ekspresowej S-7 na odcinku Moczydło-Szczepanowice-Widoma-Zastów-Kraków (Ptaszyckiego/Igołomska)". Cokolwiek to znaczy.
Kiedy zobaczyłem te wszystkie dziwne mapki, kreski, cyfry, to na początku nic nie kumałem ale po chwili zobaczyłem o co loto. A wygląda to tak (mapki całe się nie zmieściły, więc, żeby je zobaczyć w pełni kliknijcie na nie)

Sami zobaczcie trasę drogi ekspresowej S-7 i sprawdźcie, czy nie przebiega pod Waszym domem. W tym miejscu jednak chciałbym zwrócić uwagę na coś innego. Jest to sprawa o której już rozmawiałem z Kasią i dotyczy Kopca Wandy. A sprawa jest, gdyż pod samym kopcem, który jest jednym z najstarszych kopców w KRK chcą poprowadzić ekspresówkę! Zresztą zobaczcie poniżej.

Jest to dla mnie nie pojęte z kilku powodów:
1. Nie wierzę by takie prace drogowe, jakie będą wykonywane w tamtym rejonie nie miały wpływu na Kopiec
2. Ruch, jaki tam będzie też na pewno wpłynie na kondycje kopca, już nie mówiąc o tym, że ze względu na hałas będziemy mogli zapomnieć o grillu pod kopcem
3. Bardzo interesujący jest też sposób tych 'konsultacji społecznych', które polegają (jak sądzę) na wywieszeniu na stronie WBP Zabrze informacji o budowie takiej drogi, a nie wspomina się słowem o tym, w jaki sposób można zareagować na te propozycje (czy w ogóle można?)

Pewnie zawsze można powiedzieć, że skoro kombinat postawiono w sąsiedztwie i nikt z tego afery nie robił, to czemu teraz mamy na to zwracać uwagę? Jednak wydaje mi się, że wszyscy chcemy takiego kraju, w którym na takie rzeczy zwraca się uwagę...
pzdr

10 komentarzy:

Unknown pisze...

A ja nie widze tutaj zadnych powodow do zmartwień... I tak tam przeciez biegnie droga do Nowego Brzeska, Niepolomic... ktora jest baaardzo oblegana i w niesamowicie oplakanym stanie!
A co sie kopcowi moze stac? tramwaje jezdza tam od lat przeciez! Praktycznie po pietach kopca.
Jak dla mnie taka droga to duze ulatwienie dla podrozujacych na trasie WAW <--> KRK :))))
Poza tym w USA highways biegna nieraz przez tereny parkow... A jakie expresowe drogi my mamy...??? ZADNE!!!
JESTEM W 100% za taka droga :) I nawet sie ciesze ze takie plany sa :)

Unknown pisze...

to bylem ja Norbi :)))

Anonimowy pisze...

Lepiej by bylo jakby te nowa droge przeprowadzili zaraz obok diabelskiej Lazni Nowej!

A np. na domach, przy nowej kolejce Krakow<-->Balice ludzie wywiesili widoczny przez okna pociagu baner: "WASZA KOLEJKA DO BALIC, NASZA UDREKA BEZ GRANIC". Osobiscie go nie widzialem, ale podsluchalem jak ludzie o tym raz gadali w autobusie.
Nigdy nie powstanie nowa droga, która by komus nieprzeszkadzala, nieprawdaz?

PECY

Anonimowy pisze...

po co nowe drogi w NH, trzeba inwestować w nowe klasztory kontemplacyjne, bo nie ma żadnego na terenie NH(klaryski, wizytki, kameduli,norbertanki, dominikanki i inne). A najbardziej brygidianie

sługa Kościoła

Anonimowy pisze...

INFORMUJE CIE BO MIESZKAM W MOGILE STAREJ!!!!!!!!!Tą drogą do 2020 ma przejeżdzać od 9-10 tys,aut(10% to auta cieżarowe )po 2020 trzba liczyć że ta ilość aut się zwiększy.Zobaczyłeś propozycje od kopca ale napewno niewiesz że droga do kopca po cichu !!! bez konsultacji została zatwierdzona.Może strace dom (20 domów jest do wywłaszczenia)może się z tym godze bo nie widze możliwości walki nikt nie wierzy że na KOPIEC WANDY bedziemy przechodzić kładką dla pieszych.

Anonimowy pisze...

Kasiu nie masz racji!!!! KOPIEC WANDY bardzo ucierpi!!! Dlaczego nigdy nie było pomysłu żeby drogę ekspresową poprowadzić pod np KOPCEM Kościuszki.Byłby wielki rwetest przecież to zabytek- kopiec Wandy został wpisany też do zabytków tylko Nowej Huty a NH zawsze była be!!!!Ta droga miała być poprowadzona za Kombinatem.Jestem za budowa nowoczesnych dróg ale nie przy zabytkach kultury.Obok KOPCA jest zabytkowy fort poaustryjacki też do niego przejdziesz kładką.Pierwsze zapisy o wsi MOGIŁA były już w 1222r.o KOPCU 1292r.W którym miejscu chronimy nasze dobra kulturowe(austryjacy potrafili nie zniszczyć KOPCA komuna też bo kombinat powstał do KOPCA natomiast demokracja nie.Musimy dogonić Europę(więcej dróg jest potrzebne) ALE NIE ZA TAKA CENE!!!!!!!!!!!!

jacku pisze...

Zgadzam się z Anonimem, choć wolałbym wiedzieć, kto to pisze. Najłatwiej jest powiedzieć, że do tej pory tak się robiło, więc czemu teraz nie można? W końcu to kolejna droga puszczona tak bezsensownie. Jedna więcej, jedna mnie... Komu to robi różnicę? J

Anonimowy pisze...

Anonim do jacka- nie chcę by anonimem ale chwilowo muszę(!)Może masz pomysł jak mogę przedstawić Tobie osobiście moje racje.Myślałam że tak jak wszyscy do których pisze o s7 i KOPCU zignorujesz mój wpis.Dziś mam możliwość sprawdzać wiadomości

jacku pisze...

Witaj Anonimie:)
Możesz sie ze mną kontaktować za pomocą mejla, który jest podany na stronie głównej tegoż bloga:)

Anonimowy pisze...

Anonim do jacku sprawdz swoja stronę meilową czy jesteś jutro aby wysłuchać racji projektantów trasy s7 w łęgu/